Abone Olduğumuz Veri Tabanları

JSTOR ile ilgili görsel sonucu
 
 
Üniversite Kütüphanemizin JSTOR Veri Tabanı Aboneliği Başladı!
 
 
Üniversitemiz 2017 yılından itibaren akademik saygınlığı bilinen JSTOR veri tabanı dergi koleksiyonuna abone olmuştur. Bu kapsamda aşağıdaki alanlarda 787 prestijli bilimsel dergiye erişimimiz açılmıştır.
 
* Dilbilimi & Edebiyat (58 dergi)
* İşletme & Ekonomi (465 dergi)
* Matematik & İstatistik (73 dergi)
* Sağlık & Genel Bilimler  (28 dergi)
* Yaşam Bilimleri (163 dergi)
 
Erişim adresi: http://www.jstor.org/
 
 
 
 
****************************
 
 
proquest thesis ile ilgili görsel sonucu
 
 
 
 
 
Kütüphanemizin 2017-18 döneminde PROQUEST Dissertations & Theses Global Veri Tabanı aboneliği başlatılmıştır. Sistemde 4 milyonu aşkın yüksek lisans ve doktora tezi bulunmaktadır. PROQUEST, ABD Kongre Kütüphanesi (Library of Congress) resmi işbirlikçisi olduğu için ABD’de üretilen her tez otomatik olarak bu veri tabanına eklenmektedir. Bunun yanı sıra, diğer ülke tezleri de yer almaktadır. 
 
 
ERİŞİM ADRESİ: PQDT Global Full Text (PQDTGLOBAL):  https://search.proquest.com/?accountid=150320
 

 

****************************************************

 

Proquest E-Book Central logo ile ilgili görsel sonucuE-Book Central logos ile ilgili görsel sonucu

Kütüphanemiz 2017 yılında Proquest E-Book Central akademik elektronik kitap veri tabanına abone olmuştur. Bu kapsamda 172.200 civarında kitap üniversitemiz akademik ve idari personeliyle öğrencilerinin istifadesine sunulmuştur. Hemen her konuda e-kitap bulunmaktadır. 

 
 
Erişim için lütfen tıklayınız: https://ebookcentral.proquest.com/lib/gelisim/home.action
 
 
(Türkçe arayüz için https://ebookcentral.proquest.com/auth/lib/gelisim/language.action sayfasından Türkçe'yi işaretleyiniz.)
 

Ebook Central Türkçe Kullanım kılavuzu: http://proquest.libguides.com/TurkishHome/pqebc 

Ebook Central İngilizce kullanım kılavuzu: http://proquest.libguides.com/ebookcentral   

Yönetici girişi: https://gelisim.ebookcentral.proquest.com/libCentral/Login.aspx

 

************************************************

MathSciNet ile ilgili görsel sonucu
 

Kütüphanemiz American Mathematical Society (AMS) tarafından hazırlanan, Matematik ve Uygulama Alanları Bibliyografik Veritabanı olan MathSciNet veri tabanına abone olmuştur. MathSciNet veri tabanına 2017 yılında Türkiye'den 65 üniversite abonelik yaptırmıştır.

Sağlanan erişim için Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Başkanlığı'na, Rektörlüğümüze ve diğer emeği geçenlere teşekkür eder, hayırlı olmasını dileriz.

 

Erişim adresi: https://mathscinet.ams.org/mathscinet

 

************************************************

Kütüphanemiz Oxford Üniversitesi Dergilerine toplu abone olmuştur. 

 

Kütüphanemiz 2014 yılında Oxford Üniversitesi Dergilerine toplu abone olmuştu. 2015 yılında bu abonelik kapsamında erişilebilen dergi sayısı 262'den 285'e çıkmıştı. 2017 yılında da 285 dergi ile erişimimiz kesintisiz devam etmektedir.

 

Abone olunan dergilerin büyük bölümü SCI, SSCI veya AHCI indeksleri tarafından taranmaktadır. Diğer deyişle, dünyanın en saygın dergileri yerleşkemiz IP adreslerinden erişime açılmaktadır. 

 

Start searching Oxford Journals nowYour access is already available via IP recognition. Please share and use the following URL with your library users to start enjoying your Oxford Journals subscription!

 

Erişim adresi: https://academic.oup.com/journals

 

 

Erişim hakkımız olan e-dergi listesi için tıklayınız.

 

ÖNEMLİ NOT: İGÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Yerleşkesi'nden ve kurum dışından erişim yapmak için lütfen tarayıcınızın PROXY AYARLARINI değiştiriniz. Ayarların nasıl değiştirileceği linkte resimli olarak anlatılmaktadır.