Deneme Veritabanları

 
 
Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı - Kısıtsız Full Deneme Erişimi
 

Veritabanımız 31 Ocak 2017 tarihine kadar üniversiteniz personel ve öğrencilerinin Full Erişimine açılmıştır.  

Herhangi bir sorunuz olursa bize eposta veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.


Giriş: http://eyds.tumeraltas.com.tr/userenter.php
 

----------------------------------------------

Tümer ALTAŞ A.Ş
Bahçelievler Mah. 319 Sok. No: 35 Ankara Üni. Teknoloji Geliştirme Bölgesi E Blok Z30/B Gölbaşı / ANKARA
Tel:0 530 238 0585
e-posta: eposta@tumeraltas.com.tr
 

 

Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin deneme erişimine açılmıştır. Deneme erişiminde kısıtlı içeriğe erişim olup, detayları aşağıda belirtilmiştir.

Veritabanı İçeriği:

 • (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.

  -Deneme Erişimde: Her soru türünde ilk 10 soru + 12 adet strateji videosu + 1 adet 80 soruluk full deneme ve tüm soruların çözüm videosu
 • TE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler

  -Deneme Erişimde: Her kategoride ilk 1 adet video anlatım
 • IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

  -Deneme Erişimde: Her kategoride ilk 1 adet video anlatım
 • TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

  -Deneme Erişimde: Her kategoride ilk 1 adet video anlatım
 • Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.

  -Deneme Erişimde: Her kategoride 10 adet, toplamda 40 seslendirilmiş akademik kelime
 • Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.

  -Deneme Erişimde: İlk 10 adet cümle çevirisi
 • Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.

  -Deneme Erişimde: İlk 1 adet strateji videosu + ilk 1 adet paragraf çevirisi
 • Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.

  -Deneme Erişimde: Her kategoride ilk 1 adet video anlatım
 • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik.

  -Deneme Erişimde: Toplamda 295 adet görsel ve işitsel içerik
 
 
**************************************
 
 
TURCADEMY Türkiye Akademik Yayınlar Platformu - Deneme Erişimi Bilgisi
 

İstanbul Gelişim Üniversitesi için TURCADEMY Türkiye Akademik Yayınlar Platformu’na  31 Aralık 2016 tarihine kadar ücretsiz deneme erişimi açılmış olup  deneme erişimine www.turcademy.com  adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Deneme erişimi IP bazlı olup kurumunuz adına aşağıda belirtilen IP adreslerine tanımlanmıştır. Bu adreslerde bir değişiklik olması durumunda bizleri bilgilendirmenizi rica ederiz.

 

Turcademy platformunda yer alan kitap listesine http://www.turcademy.com/templates/tumListe.html adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Turcademy hakkında:

 

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. Informascope, alanında öncü uluslararası yayınevleri ile birlikte yıllardır yürüttüğü iş ortaklıkları ve projelerden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak, Turcademy e-kitap platformunu ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla hayata geçirmiştir. İlk aşamada yaklaşık 2.500 e-kitap ile erişime açılan Turcademy’de yer alan koleksiyona Türkiye’den birçok yayınevinin dâhil olması için görüşmeler sürdürülmekte olup ilk yıl sonunda platformda bulunan kitap sayısının 20.000’e ulaşması planlanmaktadır. Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy e-kitap platformunun ikinci fazında,  ülkemizde yayınlanan ve etki faktörü yüksek akademik dergiler Turcademy’de yerini almaya başlayacaktır. Turcademy ilk aşamada ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı YayıncılıkGazi KitabeviPalme YayıncılıkPegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık gibi değerli paydaşların katkısıyla 1 Aralık 2016 tarihinde erişime açılmış olup platforma günde ortalama 100 adet kitap yüklemesi gerçekleştirilmektedir. 

 

Informascope hakkında:

 

Informascope; Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ofisleri ile Türkiye ve Merkez Asya’da hizmet veren akademik, araştırma, kamu ve özel kütüphanelere bilgi hizmetleri, elektronik kaynaklar, kütüphane ve elektronik belge yönetim sistemleri, kütüphane yazılımları gibi bilgi teknolojileri ve hizmetleri sağlama konusunda uzman düzeyde hizmet veren bir teknoloji ve bilişim firmasıdır. Informascope, uluslararası mecrada otorite yayınevleri ve teknoloji sağlayıcıların (ElsevierEmeraldLexisNexisTaylor & FrancisPeterLangOverDrivePressReaderSirsiDynixSpringShareThirdIron), kütüphane ürünlerinin ve servis sağlayıcılarının sistem çözüm ortağı ve temsilcisidir. Informascope 2008 yılından günümüze Türkiye ve Merkez Asya’da hizmet veren birçok akademik kütüphaneye, kamu kurumlarına ve özel sektör kuruluşlarına binlerce elektronik kitap ve dergi sağlamaya ve çok sayıda elektronik kütüphane, mobil kütüphane, sosyal medya kütüphaneleri, elektronik yayıncılık ve dijitalleşme projelerini gerçekleştirmeye devam etmektedir. Daha detaylı bilgi için http://www.informascope.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 
 
 
 
***************************************
 
 
"Early Arabic Printed Books from the British Library" deneme erişimi
 
Gale Primary Sources
 
 

The complete collection of our Early Arabic Printed Books from the British Libraryis now available for you to access. Sign up for your 14-day trial to experience this ground breaking collection that opens up a whole new world of research possibilities in Islamic and Arabic Studies. 

 
 

    Find out how the complete collection 
can enrich your teaching and research >>
 
 
 
************************************************
 
 
Lebib Yalkın Deneme Sürümü

Mevzuat Yayınları deneme sürümümüzle ilgili yaptığımız görüşmeye istinaden, ekte yayınımız ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Üniversitenizin IP’sine tanımlı link: http://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/istanbul-gelisim-uni‘dir ve 25 Aralık 2016 tarihine kadar uzatılmıştır. 

  

Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları , Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşmaktadır. 

Deneme sürümü tüm mevzuatı kapsamaktadır. Öğrenciler, Akademik ve üniversite personeli bir çok farklı alanda araştırma yapabilir. Örneğin; Mali işler departmanı da muhasebe ve diğer mevzuat ürünlerinden faydalanabilir.

 

Dilerseniz link ile beraber aşağıda yer alan paragrafı da sayfanıza ekleyebilirsiniz. 

 

MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı  

“Lebib Yalkın tarafından 63 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanımızdan ulaşabilirsiniz.”

 

********************************

 

 

Hiperkitap veritabanı 01.11.2016-31.12.2016 tarihleri arasında tüm ANKOS üyesi kütüphanelerin deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww

 

 

“Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 14.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır.

Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 14.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.“

 

 

*****************************

 

ÖNEMLİ NOT: İGÜ MYO Yerleşkesi'nden ve evden erişim yapmak için lütfen tarayıcınızın PROXY AYARLARINI değiştiriniz. Ayarların nasıl değiştirileceği bağlantıda resimli olarak anlatılmaktadır.