Deneme Veri Tabanları

vidobu ile ilgili görsel sonucu

Vidobu / Video Eğitim Kütüphanesi Deneme Erişimi

 
Üniversitemiz için, video eğitim kütüphanemizin demosu 1 ay süreli olmak üzere tanımlandı. 20.05.2018 tarihine kadar erişebilirsiniz.
 
Bu aşamadan sonra öğrenci, akademisyen ve üniversitemiz çalışanlarının www.vidobu.com adresine kütüphane IP'si üzerinden girmeleri sınırsız erişim için yeterli olacaktır.
 
İlk aşamada sistem her giren kişiyi "misafir" olarak tanımlayacak ve erişime izin verecektir. Ancak kişiler isterse ilk videodan sonra çıkan yönlendirme ile üye girişi oluşturabilir. 
 
Üye girişi oluşturmak sadece, videolarda kaldıkları yerleri kişisel olarak takip etmek gibi işlemlerde ve sizlere daha ayrıntılı istatistik verilebilmesinde avantaj sağlayacaktır. Diğer yandan kişiler üye girişi yapmamayı  tercih edebilir ve tüm videolara yine "misafir" kodu ile sınırsız erişebilir.
 
Diğer yandan  Off Campus özelliğini aktif ederek, öğrencilerimizin kampüs alanı dışından da  https://www.vidobu.com/edu/  linki  üzerinden üniversite mailleri aracılığı ile Video Kütüphanemize erişimlerini sağlıyoruz. Bu amaçla mail formatınızı da sisteme tanımladık, farklı bölümlerde başka formatlar kullanılıyorsa bana iletmeniz yeterli olur.
 
Umarım sizlerin beğenisini toplayabiliriz. Benden istediğiniz ek bir bilgi yada destek olursa iletmeniz yeterli olur.
 
 
Şahap B.TOKGÖZ
Kurumsal Eğitimler ve İş Geliştirme Yöneticisi


sahap.tokgoz@vidobu.com
0212 365 95 15
0533 747 09 66

Vidobu | online.video.eğitim.
www.vidobu.com


 
Vidobu bir Mynet A.Ş. markasıdır.
 
***********************************************************

 

Rosetta Stone online dil eğitim seti 15.Mayıs.2018 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır (30 dil ve farklı seviyeler)

 
 

Dünyanın 1 numaralı online dil eğitim seti olan ve 30 dil içeren Rosetta Stone veritabanını 15.Mayıs.2018 tarihine kadar ücretsiz deneme erişiminize açmış bulunuyoruz. Normalde deneme erişimi bu dillerin sadece birinci seviyesini içermesine rağmen, yayıncıdan size özel almış olduğumuz izin sayesinde farklı seviyeler için bu dillere erişim sağlayabileceksiniz.

 

Bu eşsiz kaynağın deneme erişim duyurusunu kurumunuzdaki tüm kullanıcılarınızla (akademisyen, öğrenci ve personel) paylaşacağınız için şimdiden teşekkür ederiz. Kayıt işlemleri yaparken kullanıcılarınızı kurumsal e-posta adreslerini kullanmaları konusunda teşvik edeceğiniz için ayrıca teşekkür ederiz.

 

Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı Nedir?

 

Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır.

 

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

 

  • Deneme erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=uid&user=rosettaplus&password=rosettaplus&site=rosetstone&groupid=main

 

  • Rosetta Stone’a giriş işlemleri sırasında kurumsal e-posta adresinizi kullanırsanız memnun oluruz.

 

 

  • Rosetta Stone’u mobil cihazlara nasıl indirebileceğinizi gösteren sunum dosyası için: https://goo.gl/UgmvwD

 

 

  • Rosetta Stone için kurumunuzda veya online eğitim talepleriniz olursa lütfen bizi haberdar ediniz.

 

*****************************************

 

 

ABI-Inform collection ile ilgili görsel sonucu

 

ProQuest ABI/Inform Veritabanı Deneme Erişimi Başladı!

 

ABI Inform deneme erişimi başlamıştır. 15 Haziran 2018 tarihine kadar aktif olacaktır. 

 

Veritabanı ile ilgili Türkçe broşür ve veritabanının içerdiği yayınların listesi ektedir.  ABI Inform içerisinde 3.085’i Bilimsel Dergi olmak üzere 5.800 adet dergi ve toplamda 8.670 yayın bulunmaktadır. Ayrıca Business Monitor Internation (BMI) ve First Research den Endüstri ve Pazar Raporları, Economist Intelligence Unit(EIU) ve Oxford Economics Commodity Price Forecasts den Hammadde ve Ülke Raporları ve Şirket  Raporlarını içermektedir.

 

ABI Inform Deneme Erişimi Linki: https://trials.proquest.com/trials/trialSummary.action?view=subject&trialBean.token=Q69YPLE0WZKTGRR9TOZC   

 

***********************************


Oxford International Organizations (OXIO)’ya Şimdi Ücretsiz Erişin!
 
Oxford International Organizations (OXIO) uluslararası kuruluşlar hukuku ile ilgili ayrıntılı belgelerden oluşan bir veritabanıdır. Veritabanı, uluslararası kurumsal hukuk da dahil olmak üzere uluslararası hukuk ile ilgili konularda merkezi bir öneme sahip olan ve uluslararası kuruluşların hiçbir zaman tek bir kaynakta biraraya getirilmemiş eylem ve uygulamalarını kapsayan benzersiz bir havuzdur ve alanında ilk ve tektir.
 
OXIO, akademisyenlere, öğrencilere ve uygulayıcılara uluslararası kuruluşlar hukuku ile ilgili klasik ama nispeten az bilindik, bir o kadar da önemli materyallere anında erişim sağlar. Veritabanı uzman analizleriyle araştırmacılara geniş bir yelpazeden oluşan kuruluşlar içerisinde sofistike tarama fonksiyonları sayesinde karşılaştırmalı araştırmalar yapmasına olanak sağlar.

Veritabanı, araştırmacılara yasal çerçeveler, süreçler ve giderek genişleyen kuruluş yelpazesi üzerine genel bir bakış açısı sunmak için yeni materyallerle gelişmeye devam ediyor.
 
OXIO'ya erişim Temmuz 2018'e kadar ücretsiz!
Hemen buraya tıklayıp keşfetmeye başlayın.

 
Saygılarımızla,
 
 EaZy Solutions

 

 

ÖNEMLİ NOT: İGÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Yerleşkesi'nden ve evden erişim yapmak için lütfen tarayıcınızın PROXY AYARLARINI değiştiriniz. Ayarların nasıl değiştirileceği resimli olarak anlatılmaktadır.