Veritabanlarımıza YDYO Yerleşkesi'nden ve Kurum Dışından Erişim İçin Proxy Ayarlarımız

Veritabanlarımıza Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO) Yerleşkesi'nden ve Kurum Dışından Erişim İçin Proxy Ayarlarımız:

 

 

*** Öğretim Üyeleri için proxy hesabı bilgileri:

Username: Gelsis/Persis Kullanıcı Adı

Şifre: TC Kimlik Numarası

 

*** Öğrenciler için proxy hesabı bilgileri:

UserName: Öğrenci Numarası

Şifre: TC Kimlik Numarası

 

Hesapların aktifleştirilmesi için Bilgi İşlem'den Ali Birinci'ye e-posta göndermeyi unutmayınız. Daha önce hesap açtırdıysanız mevcut hesap bilgileriyle giriş yapabilirsiniz. 

Ali Birinci e-posta adresi: alibirinci@gelisim.edu.tr

 

PROXY AYARLARI:

Kullandığımız elektronik kütüphaneler ve veritabanlarıyla olan lisans anlaşmamız gereğince, bu kütüphanelere ve veritabanlarına sadece İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin sahip olduğu IP numaralarından ulaşılmaktadır. Veritabanlarına İstanbul Gelişim Üniversitesi yerleşkeleri dışındaki herhangi bir yerden bağlanmak istenildiğinde bu veritabanları kullanıcı adı ve parola sorgusuyla kullanıcı doğrulamasını sağlamaktadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi yerleşkeleri içerisinde ise kütüphanelere ve veritabanlarına internet tarayıcısıyla bağlanıldığında kullanıcının IP adresi bu site tarafından kontrol edilmekte ve IP adresi İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin geçerli IP adresleri arasında ise kullanıcı adı ve parola sorulmadan kullanıcı doğrulanması sağlanmaktadır.Bu nedenle Vekil (Proxy) sunucu kullanıyoruz.

 

:: İnternet Explorer Kullanıcıları için Ayarlar

 

:: Mozilla Firefox Kullanıcıları için Ayarlar

 

:: Google Chrome Kullanıcıları için Ayarlar

 

Not : Kurallar gereği proxy bağlantınızla sadece aşağıdaki sitelere erişiminiz olacaktır. Araştırmanızdan sonra tarayıcınızdaki proxy onay kutucuğunu eski haline getirmeniz gerekecektir.