KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

Arşiv

Sayın Kullanıcımız,

 

Military Big Data veri tabanı 31 Aralık 2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Military Big Data; kara, deniz ve hava platformlarına yönelik çeşitli bilgiyi, ülke detaylarıyla birlikte doğruluk ve hızlı bir şekilde kullanıcısına ulaştırarak; harekât, teşhis, tanımlama, iş geliştirme, uluslararası ticaret, eğitim ve karar verme süreçlerinin tamamında değer yaratmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda 2021 Kasım ayı itibarıyla yayına girecek yeni versiyonla; arayüz değiştirilmiş, ilave bölümler eklenmiş, ülke analiz kabiliyetleri akademik analiz düzeyine yükseltilmiş ve İngilizce dil desteği süreci 2022 yılı başında devreye girecek şekilde başlatılmıştır.

 

Veri tabanına giriş yapabilmeniz için IP aralıkları üzerinden her kurum için kullanıcı adı ve şifre tanımlaması yapılmıştır. Kullanıcı adı ve şifreler aşağıdadır. 20 kullanıcının aynı anda girebileceği şekilde planlama yapılmıştır.


Erişim Linki: https://ndata.militarybigdata.com/login

 

E-mail: kutuphane@gelisim.edu.tr

Şifre: 2Tp&Ro?5

 

 

Saygılarımla,

 

Zeynep ÖZCAN

ANKOS- Military Big Data VTS

 

ÖNEMLİ NOT: Kurum dışından erişim yapmak için lütfen tarayıcınızın proxy ayarlarını değiştiriniz. Ayarların nasıl değiştirileceği linkte resimli olarak anlatılmaktadır. https://kddb.gelisim.edu.tr/Duyuru/vekil-sunucu-proxy-sistemimiz-yenilendi

 

 
İstanbul Gelişim Üniversitesi / Istanbul Gelisim University
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı / Department of Library & Documentation
Adres / Address: İstanbul Gelişim Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Cihangir Mah. Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No: 1, 34310 Avcılar / İstanbul / Türkiye
E-posta / Email: kutuphane@gelisim.edu.tr
Tel / Phone: 0212 4227000 / 130 (YDYO), 240 (Sanat ve Mühendislik), 350 ve 367 (Sağlık Bilimleri), 630 (MYO), 7191-7192 (Kule)
Belgeç / Fax: 0212 4227401
Kütüphane/Libraryhttps://kddb.gelisim.edu.tr/
İGÜ Yayınları/IGU Press: https://iguyayinlari.gelisim.edu.tr/
Açık Erişim Sistemi/Open Access System: http://acikerisim.gelisim.edu.tr


24 Kasım 2021 Çarşamba