KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

Arşiv

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Satın Alınan Kitaplar ve Yeni Talepler Hakkında Bilgilendirme

Sayın Kullanıcımız,
 
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında kütüphanemiz koleksiyonuna satın alma yoluyla kazandırılan kitapların listesine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilmektedir. 2018-2019 döneminde satın alınan 2423 materyal kataloğumuza kaydedilmiştir. Bu kapsamda her yıl çok sayıda yeni kitap, satın alma yoluyla koleksiyonumuza dahil edilmekte ve kütüphanemiz zenginleştirilmektedir. Ayrıca her yıl çok sayıda bağış materyal de yararlandırmaya sunulmaktadır. Basılı kitaplarımızın toplam sayısı 52.000 rakamına ulaşmıştır. Ayrıca 1132 farklı süreli yayının 11515 sayısı mevcuttur. Kataloğumuza kayıtlı 800 civarında e-kitap ve satın aldığımız veri tabanlarında ise on binlerce elektronik kitap ve süreli yayın indirilebilir durumda hizmete sunulmuştur. Kullanıcılarımız ödünç verilemeyen danışma (referans) kaynakları dışındaki tüm yayınlarımızı Kütüphane Yönergesi çerçevesinde ödünç alabilmektedir. Elektronik yayınlar ise doğrudan indirilebilmektedir. Desteklerinden dolayı İGÜ Mütevelli Heyeti Başkanlığı'na, Rektörlüğümüze, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı'na, kütüphane personelimize ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederiz. 
 
Satın alınan yeni kitaplarımızı görmek ve incelemek için tıklayınız: http://kutuphane.gelisim.edu.tr/cgi-bin/koha/opac-shelves.pl?display=publicshelves
 
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı web sayfası için tıklayınız: https://kddb.gelisim.edu.tr/
 
************************************************************************************************************************
 
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı için kitap, dergi vb. materyal talepleriniz için ekteki Excel tablosunu kullanabilirsiniz. Kütüphanemiz yılda iki kez, ekteki form aracılığıyla kütüphanemize materyal satın alım taleplerini toplamaktadır. Kütüphanemiz demirbaşına kaydedilmek üzere bölümlerde okutulan/okutulacak derslere uygun yerli/yabancı kitap, dergi vb. materyalleri ekteki bu form aracılığıyla talep edebilirsiniz.
 
Formu doldurmadan önce lütfen yayınların kütüphanemizde zaten mevcut bulunup bulunmadığını katalog tarama sistemi aracılığıyla teyit ediniz. Bunun için http://kutuphane.gelisim.edu.tr/ adresinde üst tarafta yer alan tarama alanını kullanıp taramanızı yapabilirsiniz. Kütüphanemiz kataloğu 7/24 hizmete açıktır. Kurum dışından da özgürce bağlanabilir ve taramanızı yapabilirsiniz. 
 
Formu doldurduktan sonra onayı için EBYS sistemi üzerinden Rektörlük Makamı'na (Dekanlıklar, Müdürlükler, Enstitüler aracılığıyla) üst yazıyla göndermeniz gerekmektedir. EBYS üzerinden gelmeyen talepler dikkate alınamamaktadır. Formun bir kopyasını kutuphane@gelisim.edu.tr e-posta adresine de gönderirseniz onay süreci öncesi bütçe çalışması yapılabilir.
 
Saygılarımızla.
 
***NOT: Mükerrer taleplerin önüne geçmek ve işlem düzenini sağlamak için Bölüm Kurullarında ortak listelerin oluşturularak kontrolü sonrasında EBYS'den Rektörlük Makamı'na iletilmesi önerilmektedir. İşlemlerinin zamanında yapılabilmesi için listeleri en geç 31 Ağustos 2019 tarihine kadar göndermeniz arz/rica olunur.
 
Saygılarımızla.
İstanbul Gelişim Üniversitesi / Istanbul Gelisim University
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı / Department of Library & Documentation
Adres / Address: Cihangir Mah. Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No: 1, 
34310 Avcılar / İstanbul / Türkiye
Tel / Phone: 0212 4227000 / 130, 240, 350, 367, 630, 7191-7192
Belgeç / Fax: 0212 4227401


3 Temmuz 2019 Çarşamba