KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI


"Art & Architecture Source", "eBook Academic Collection" ve "SPORTDiscus with Full Text"
 

Sayın Kullanıcımız,
 
Aşağıdaki veri tabanları 1 Mayıs 2021 tarihine kadar erişiminize açılmıştır. Aşağıda bu veri tabanlarının erişim linklerini, ekte de detaylı bilgi dokümanlarını paylaşıyoruz.

Aşağıda da bu veritabanları için İngilizce açıklamaları bulabilirsiniz.

Art & Architecture Source
Art & Architecture Source is the largest full-text art research database covering fine, decorative and commercial art, as well as architecture and architectural design. With strong international coverage, it offers hundreds of full-text art journals, magazines and books, plus detailed indexing and abstracts and thousands of images.

  • More than 410 active full-text, non-open access journals
  • More than 270 active full-text, non-open access peer-reviewed journals
  • More than 190 full-text books
eBooks Academic Collection
This multidisciplinary collection includes thousands of e-books covering a large selection of academic subjects and features e-books from leading publishers and university presses. 

  • 202,000 e-books
SPORTDiscus with Full Text
SPORTDiscus with Full text is the definitive database for sports and sports medicine research. Providing hundreds of full-text sports medicine journals, it is an essential tool for health professionals and researchers studying fitness, health and sports. Subjects covered include nutrition, physical therapy, occupational health, exercise physiology and kinesiology.

  • 660 full-text journals
  • 970 abstracted journals
  • 3,800 detailed records for sports-related video
  • 180,000 articles with searchable cited references
 
İyi çalışmalar ve sağlıklı günler dileriz.
 
Saygılarımızla,

***********************************************


Wikilala (Osmanlı Dijital Kütüphanesi) Deneme Erişimi


Değerli Kullanıcımız,

Wikilala Osmanlı döneminde basılmış olan matbu metinlerin (gazete, dergi, kitap) içerisinde Latin harfleriyle arama imkanı sağlayan veritabanı ANKOS Üyesi kütüphaneler için 31.12.2021 tarihine kadar sınırsız içerikle deneme erişimine açılmıştır.

Erişim için: https://www.wikilala.com

Üyelik için:  https://www.wikilala.com/Register

Kısa Tanıtım Videosu için: https://bit.ly/3e5EHur

Gelişmeden haberdar olmak için: https://www.twitter.com/wikilalacom

NOT: Erişimde problem yaşayan kurumlar info@hiperlink.com.tr destek@wikilala.com ya da sadi@hiperlink.com.tr adreslerinden destek sağlayabilirler. 

Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde "arama" yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir. Meraklıların veya akademik çalışmalar yapan araştırmacıların halihazırda Osmanlıca metinlerde Latin harfleriyle arama yapabilmelerine imkân tanıyan bir kütüphane bulunmamaktadır. Dijital baskı çağına gelinceye dek araştırmacılar Osmanlıca metinler içerisinde aradıklarını bulabilmek için sayfalarca konu başlığını taramak, hatta satır satır metin okumak zorundaydılar. Oysa Wikilala sayesinde tek bir hamle ile aradıkları tüm başlık ve içeriklere saliseler içerisinde ulaşabilirler.

--
ANKOS
Halkla İlişkiler
pr@ankos.org.tr
 
ÖNEMLİ NOT: Kurum dışından erişim yapmak için lütfen tarayıcınızın proxy ayarlarını değiştiriniz. Ayarların nasıl değiştirileceği linkte resimli olarak anlatılmaktadır. https://kddb.gelisim.edu.tr/Duyuru/vekil-sunucu-proxy-sistemimiz-yenilendi
 


&

Asos İndeks Erişimi Başladı!

Sayın Kullanıcımız,
 
Asos İndeks, bilim insanlarının yaptığı çalışmaların görünürlüğünü ve görünürlüğünün artırılmasını amaç edinmiştir. Yapılan çalışmaların kaynakçalarda referans olarak gösterilmesi bunlardan hareketle atıf analizlerinin yapılması Asos İndeks’in ortaya çıkış amacıdır. Asos İndeks kapsamı; Fen Bilimleri, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanında yayın yapan dergileri indekslemek ve dergilerde yayımlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunmak şeklindedir.

Asos İndeks; Türkiye’de var olan dizinleme kültürünün üzerine kurulmuş, yayımlanan tam metin ve bu metinlerdeki atıf yapan ile atıf yapılan metin arasındaki ilişkiyi bilimin hizmetine sunan bir veritabanıdır. Asos İndeks’te  1000’den fazla dergi, 70.000’den fazla makale ve  1.500.000’den fazla atıf yer almaktadır. Asos indeks; öğrenci ve akademisyenlerin araştırmalarında kullanabileceği tam metinlere erişimlerini kolaylaştırmayı amaç edinmiştir. Ayrıca indeks; dergi editörü, yöneticiler ve kamuoyu için raporlar yayımlamayı hedeflemektedir. Asos İndeks kullanılabilir kolay arayüzü mobil cihazlardan kullanıma uygundur. Covid-19 pandemisi nedeniyle herhangi bir kullanıcı adı şifreye ihtiyaç duymadan Asos İndeks akademisyenlerin ve öğrencilerin kullanımına açılmıştır.

Asos İndeks erişim adresi: https://asosindex.com.tr/
 
Saygılarımızla..
 

Asos İndeks
Editör

Web Sitesi: www.asosindex.com.tr

E-posta: asos@asosindex.com.tr


 
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi / Istanbul Gelisim University
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı / Department of Library & Documentation
Adres / Address: Cihangir Mah. Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No: 1, 
34310 Avcılar / İstanbul / Türkiye
Tel / Phone: 0212 4227000 / 130, 240, 350, 367, 630, 7191-7192
Belgeç / Fax: 0212 4227401

ÖNEMLİ NOT: Veri tabanlarımıza evden erişim yapmak için lütfen tarayıcınızın PROXY AYARLARINI değiştiriniz. Ayarların nasıl değiştirileceği resimli olarak anlatılmaktadır.